Start » Katalog » KSIĄŻKI » LEKTURY »

7.99zł 6.39zł

Wybór nowel H. Sienkiewicz: Szkice węglem, Obrazek wiejski, Janko Muzykant, Z pamiętnika poznańskiego..., Latarnik, Sachem..

Wybór nowel H. Sienkiewicz: Szkice węglem, Obrazek wiejski, Janko Muzykant, Z pamiętnika poznańskiego..., Latarnik, Sachem..
Wybór nowel - Szkice węglem, Jamioł. Obrazek wiejski, Janko Muzykant, Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela, Za chlebem, Latarnik, Sachem Henryk Sienkiewicz

kategoria: lektury z opracowaniem - miękka oprawa

kod: LNS

ISBN: 978-83-7327-220-0

rok wydania: 2017

autor: Henryk Sienkiewicz

liczba stron: 200

typ oprawy: oprawa miękka

format: 145 x 205 mm

waga: 225 g

opis lektury

Wydanie Wyboru nowel Henryka Sienkiewicza kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Jednym z celów pisarzy - pozytywistów była użyteczność. H. Sienkiewicz pisał, by wskazać sprawy tragiczne, wydarzenia dramatyczne, to, co trzeba zmienić, zlikwidować, czemu trzeba zapobiegać. Apelował o zajęcie się uzdolnionymi dziećmi z ubogich rodzin, pokazywał los emigrantów, opisywał tragiczny los młodych Polaków poddawanych w szkołach procesowi wynarodowienia, prezentował sylwetki emigrantów politycznych - wygnańców. Jego nowele to świadectwo problemów, z jakimi borykali się Polacy w trudnych czasach zaborów.

Recenzje
Wyszukiwarka
 
Wpisz nazwę przedmiotu.
Wyszukiwanie zaawansowane
Wydawnictwa
Login
Adres E-Mail:

Hasło:


Zapomniałeś hasła?
Nowe konto
Informacje o wydawnictwie
Inne produkty