4 pyszne dietetyczne przepisy na fastfood

5/5 - (1 vote)

W ostatnich latach popularność zyskały programy dietetyczne i fitness. Problem z wieloma planami żywieniowymi polega na tym, że wiele z nich nie jest tak skutecznych, jak się początkowo wydaje. Ludzie są podekscytowani nowym produktem lub przepisem na odchudzanie i oczekują, że rezultaty przyjdą z dnia na dzień. Niestety, dieta i zachowanie zdrowia wymaga czasu, cierpliwości oraz prób i błędów, aby zobaczyć wyniki.

Dieta śródziemnomorska jest niezwykle bogatym w składniki odżywcze sposobem odżywiania. Jest to zasadniczo dieta wegetariańska, ale obejmuje również kilka rodzajów owoców morza, drobiu i orzechów. Chodzi o zbilansowanie różnorodnych pokarmów bogatych w składniki odżywcze w dobrze zbilansowanej diecie. W tym artykule poznasz niektóre z najpopularniejszych przepisów na dietę śródziemnomorską.

Jednym z najlepszych sposobów na kreatywność i zafascynowanie nowymi smakami jest użycie robota kuchennego. Korzystanie z jednej z tych maszyn może przyspieszyć tworzenie wielu różnych receptur. Na rynku dostępnych jest kilka różnych opcji, więc powinieneś być w stanie łatwo znaleźć kilka różnych smaków i składników do przetestowania. Jeśli myślisz o dodaniu do potraw innych warzyw lub smaków, spróbuj sprawdzić, czy ta kombinacja najbardziej Ci się podoba.

Niektóre z najpopularniejszych przepisów diety śródziemnomorskiej obejmują używanie świeżych warzyw, czosnku, świeżych ziół i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia może być bardzo bogata w tłuszcz i dlatego nie jest odpowiednia dla każdego. Jeśli jednak jesz oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, upewnij się, że przed jej spożyciem usuniesz wszelkie dodane tłuszcze lub oleje z etykiet z informacjami o wartości odżywczej. Jeśli zamienisz składniki o niższej zawartości tłuszczu na wersje o wysokiej zawartości tłuszczu, nadal otrzymasz wspaniałe danie smakowe. Dodanie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia do sałatek może nadać im przyjemny, lekki smak bez konieczności używania bogatego w kalorie sosu.

Aby uzyskać kolejną zabawną ucztę, spróbuj użyć sosów do makaronu z czosnkiem i oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. Połączenie czosnku i pietruszki w sosie do makaronu może być cudowną zmianą tempa w porównaniu z bardziej tradycyjnymi sosami do makaronu na bazie pomidorów. Możesz dodać go do zup, gulaszu, a nawet grillowanych dań z kurczaka. Możesz nawet użyć go jako dip do chleba.

Używając kminku, curry, gałki muszkatołowej i kurkumy, możesz stworzyć asortyment curry w stylu indyjskim. Jeśli nie znasz niektórych z tych przypraw, poświęć chwilę na zastanowienie się nad słowem „curried” i tym, co przychodzi ci na myśl. Dla wielu osób słowo „curry” oznacza, że ​​na danie zostało trochę ugotowane. Kucharze zazwyczaj gotują warzywa na specjalnej patelni, aż staną się wystarczająco miękkie, aby zmieszać się z przyprawami użytymi do przygotowania potrawy.