Gdzie dostać zapasowe klawisze do laptopa?

5/5 - (3 votes)

Klawiatura laptopa, w przeciwieństwie do tej używanej z komputerem stacjonarnym, nie jest łatwo wymienna. Nie wystarczy po prostu odłączyć przewodu i podłączyć drugiego, od nowej klawiatury. Konieczne jest otwarcie obudowy, a przede wszystkim zdobycie odpowiedniego egzemplarza zamiennego, stąd niejednokrotnie trzeba naprawiać usterki przycisków w serwisie. Okazuje się jednak, że klawisze do laptopa możemy zakupić w sieci i to praktycznie do każdej maszyny jaka występowała na krajowym rynku.

Klawisze do klawiatury – jak znaleźć właściwe?

Na początku wchodzimy na stronę klawiszedolaptopa.pl. Jest to sklep online, w którym można kupić przyciski na sztuki. To bardzo istotne, ponieważ nierzadko nie mamy konieczności wymieniać dużej ich ilości. Taka możliwość obniży nam koszty naprawy do minimum. Aby odszukać właściwe przyciski do klawiatury, powinniśmy najpierw sprawdzić dokładne parametry naszego komputera. Ważny jest model, marka, typ, a także dokładny kod modelowy. Informacje te najczęściej można znaleźć na spodniej stronie urządzenia. Następnie w formularzu na stronie wybieramy odpowiednie pozycje, a na końcu pozostaje nam wybrać rodzaj klawiatury. Czasami dany laptop mógł być opcjonalnie wyposażony w wersję podświetlaną, musimy więc zakupić klawisze do odpowiednie rodzaju.

Przyciski do klawiatury – jak je wymienić?

Kwestia wymiany klawiszy nie nastręczy nam większych problemów. Zazwyczaj uszkodzenie spowodowane jest złamaniem zabezpieczenia, które utrzymuje przycisk w odpowiednim położeniu. Klawisz wtedy odpada i zwykle po jakimś czasie gubimy go. Gdy stała się taka sytuacja, wystarczy sprawdzić czy wewnątrz dolnej części klawiatury nie tkwią jeszcze pozostałości zabezpieczenia. Jeżeli tak jest, musimy je usunąć. Następnie przykładamy nowy przycisk i solidnie dociskamy, aż blokada zaskoczy. Jeżeli niektóre klawisze do klawiatury(https://www.laptopkey.eu/) uległy pęknięciu lub częściowemu odłamaniu, musimy najpierw wydostać pozostałości na zewnątrz. Pomocna będzie pęseta lub dwa pilniki do paznokci, którymi podważymy stary klawisz, do momentu aż zabezpieczenie puści. Instalację nowego przycisku przeprowadzamy tak jak poprzednio.